نمونه هایی از نرم افزارهای خدمات شهری

نرم افزار InsideLA

 

نرم‌افزار InsideLA از جمله سرویسهای خدمات شهری پیاده شده در شهرداری شهر لس‌آنجلس بر بستر تلفن همراه می‌باشد که دسترسی به برنامه های کاربردی موبایل و سایت‌های معروف مربوط به خدمات شهری را برای شهروندان و کارمندان شهر لس‌آنجلس آسان کرده است

نرم افزار Happen

نرم افزاری برای ایجاد رقابت بین شهروندان شهر شارلوت با اختصاص لقب قهرمانان فناناپذیر به کاربران و هدف صرفه جویی در منابع انرژی، ذخیره آب، کاهش آلودگی و حذف اسراف بوسیله فعالیتهای کاربران و افزایش آگاهی درباره هوا، آب، انرژی و اسراف است. با این اپلیکیشن شما می‌توانید به افراد دیگر جامعه ارتباط پیدا کنید تا تاثیرات مثبتی بر محیط زندگی خود بگذارید. کاربران بیشتر بمعنی تاثیرات بیشتر و بهتر است. در حال حاضر برای کارمندان ۲۰۰ ساختمان اداری درحال استفاده است و از کابران با امتیاز بالا توسط سازنده تقدیر بعمل می‌آید.

نرم افزار Wally

توسعه‌دهندگان wally ادعا می‌کنند نسخه رایگان این اپلیکیشن با ارایه کامل درآمدها، هزینه‌ها، پس‌انداز و بودجه ها نمایی ۳۶۰درجه از پول به کاربران ارایه می‌دهد. همچنین با استفاده از سرویس لوکیشن مکان خرج‌کردن پول برای کاربران ثبت می‌شود. قابلیت دیگر امکان عکس‌گرفتن از رسیدها و بروز کردن هزینه‌ها و مخارج می‌باشد. این نرم‌افزار تاریخ سررسید پرداخت‌ها یا رسیدن به اهداف مالی تعیین شده‌تان را نیز به شما یادآوری می‌کند.

نرم افزار LABss

نرم‌افزار LABss ارسال درخواست آسان به منظور تعمیر حفره‌های خیابانی، هرس درختان، تعویض روکش خیابان‌ها و همچنین مشاهده وضعیت پروژه‌های عمرانی هر خیابان با استفاده از مکانیابی را میسر می‌سازد.

نرم افزار MyLA 311

یکی دیگر از محبوب‌ترین سرویس‌های شهرداری شهر لس‌آنجلس به نام MYLA311 اشاره کرد. از جمله امکانات این نرم‌افزار امکان ارسال گزارش برای حذف پوسترو آگهی‌ها بر روی دیوار، تعمیر چاله‌ها و حفره‌ها، پاکسازی نخاله‌ها، جستجو برای مکان‌های خاص و دسترسی به آخرین اخبار شهر از طریق مراجعه به کانال‌های اجتماعی شهرداری اشاره کرد.

نرم افزار Eggs

نرم آفزار Eggبا فروش سنسورهای ارزان به مردم که آن را بیرون از خانه‌هایشان قرار می‌دهند اطلاعاتی درباره کیفیت هوا، گازهای گلخانه‌ای، دی‌اکسیدنیتروژن، مونوکسید کربن و دی‌اکسید کربن را جمع‌آوری و تحلیل کرده و با قراردادن اطلاعات برروی نقشه و اپلیکیشن، سطح آلودگی هوا در سراسر جهان را در اختیار مردم قرار می‌دهد. محققان یافته‌اند سالانه ۲ میلیون نفر بعلت آلودگی هوا می‌میرند و این معضل با افزایش جمعیت شهرها بحرانی‌تر می‌شود.

نرم افزار sMall

نرم افزار sMall همانطور که از نامش پیداست یک نسخه کوچک از مراکز تجاری خرید می‌باشد که از مزایای آن‌ها می‌توان به شناسایی مراکز خرید اطراف یک مکان یا شهر یا کشور، اطلاع‌رسانی در مورد فروش‌های ویژه، یافتن موقعیت فروشگاه‌های مربوط به برندهای خاص، انتخاب از میان فود‌کورت‌های موجود در مراکز را ذکر کرد. حتی بصورت مجازی می‌توانید ماشین خود را در پارکینگ پارک کنید.

نرم افزار MyPayLA

نرم‌افزار MyPayLA قابلیت دانلود فیش‌های حقوقی، کسورات، مشاهده تقویم پرداخت حقوق و مالیات و زمان تعطیلات و مرخصی‌های استعلاجی را برای شهروندان و کارمندان فراهم می‌کند. دسترسی به اطلاعات گفته شده در هر زمان و مکان با رابط کاربری آسان، صرفه‌جویی در هزینه‌های کاغذ و چاپ مزیت رقابتی این اپلیکیشن موبایل در مقایسه با کامپیوترهای شهری

تمامی حقوق این درگاه متعلق به رویداد موپک می باشد.
[وب دیزاین: امیرحسین صبحی]