نمایشگاه موپک

درباره نمایشگاه

امروزه با استفاده از آموزه‌های جهانی به وضوح ضرورت دارد اقتصاد و بازار کار کشور توجه ویژه‌ای به نیروی انسانی داشته باشد تا زمینه برای خلاقیت تولید محصول یا ارائه خدمتی جدید به مردم فراهم گردد و دراین مسیر سطح خدمت‌رسانی به جامعه ارتقاء یابد. یکی از وظائف اصلی صنعت که در اینجا صاحبان کسب و کار نامیده می‌شوند این است که پروژه‌ای با هدف روشهای جدید اطلاع‌رسانی نیازهای محیط کار و اجتماع به صاحبان ایده و خلاقیت و فارغ‌التحصیلان تعریف کنند، ضمنا لازم است شرائطی فراهم شود تا کارآفرینان کشور شناسائی شده و با استفاده از مدلهای پیشنهادی شرائط توسعه فضای کسب و کار را در کشور فراهم نمائیم.

بنظر می‌رسد فقدان کانال ارتباطی بین سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده و همچنین عدم تناسب بین فرایندها و مواد آموزشی رشته‌های تحصیلی موجود در دانشگاهها با مهارت‌ها و توانائیهای مورد نیاز بازار کار، مهمترین عامل موفق نبودن کارآفرینان و فارغ‌التحصیلان در اشتغال می‌باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر این مورد، برخی از عوامل بیرونی که خارج از حوزه فعالیت و کنترل نظام آموزش عالی می‌باشد بر اشتغال فارغ‌التحصیلان نیز تاثیر بسزایی دارند.

رفع عواملی که مانع توسعه فعالیت‌های صاحبان ایده و خلاقیت، کارآفرینان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه می‌شوند از یک سو و نبود بستری مناسب برای تقابل مستقیم کارفرمایان و این افراد بعنوان روشی جدید در اطلاع‌رسانی نیازهای محیط‌های کار و اجتماع از سویی دیگر، شهرداری منطقه ۵ را به عنوان نهادی تاثیرگذار در ارتقای فرهنگ شهروندی و کیفیت ارایه خدمت به ساکنان این منطقه، بر آن داشت تا اقدام به برپایی نمایشگاه تلفن همراه هوشمند، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری نماید.

هدف این نمایشگاه، در وحله اول معرفی شرکت‌ها، معرفی کسب و کارهای جدید، ایده دادن به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت و … می‌باشد و در مراحل بعدی معرفی ایده‌های شکل گرفته در استارتاپ ویکند، حمایت اقتصادی و ایجاد فرصت در تقویت توانایی‌های شهروندان و اجرای اهداف حمایتی از افراد کارآفرین و در راستای آن ارتقاء سطح زندگی شهروندان و ساکنین منطقه ۵ تهران می‌باشد. از طرفی اینگونه نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی را برای شتابدهندها، شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌آورد تا با تعداد زیادی از ایده‌ها و محصولات خلاقانه بالقوه سرمایه‌گذاری آشنا شده، زمینه‌های مشارکت و همکاری با یکدیگر را مورد بررسی قرار داده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب افراد موردنظر خویش اقدام نمایند.

به امید آنکه این تلاش‌ها بتواند گامی کوچک در راستای شناساندن ظرفیت های موجود به متقاضیان، معرفی کارآفرینان به جامعه علاقمند و بهبود فضای اشتغال و توسعه و ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی منطقه بردارد.

شرکت کنندگان


تمامی حقوق این درگاه متعلق به رویداد موپک می باشد.
[وب دیزاین: امیرحسین صبحی]