مراسم افتتاحیه رویداد موپک (تلفن همراه،برنامه ریزی و توسعه زندگی شهری) در روز چهارشنبه مورخ ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۶ در مجتمع تجاری کورش مال برگزار شد.

پس از رای گیری ایده ها و تشکیل تیمهای صاحبان ایده طبق آرا منتخب در روز چهارشنبه، تیمها مجدد صبح پنج شنبه گرد هم آمدند و کار بر روی ایده ها را با کمک منتورها شروع کردند. نخستین کارگاه نیز با موضوعیت بوم کسب و کار با حضور سرکار خانم دکتر بهار مازندرانی برگزار شد. در ادامه روند رویداد، تیمها کار خود را در روز جمعه با تلاش سرسختانه تا بعدازظهر ادامه دادند.

قابل ذکر است پس از مراسم افتتاحیه در روز چهارشنبه، جناب آقای مهندس خسرو سلجوقی عضو محترم هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران و جناب آقای محمودی مشاور سازمان فناوری اطلاعات ایران و جناب آقای دکتر سید محسن اسدی شهردار محترم منطقه ۵ شهرداری تهران و مهندس میرعالی مدیریت محترم مجتمع کورش مال از نمایشگاه رویداد موپک که در طبقه پنجم مجتمع تجاری کورش مال دایر بود، بازدید نمودند.

مراسم اختتامیه نیز در روز جمعه مورخ ۲۸ مهرماه در سینما کریستال مجتمع کورش برگزار شد. آقای دکتر سید حسین حسینی دبیر اجرایی رویداد استارتاپ ویکند موپک در ابتدا سخنان خود را با خیر مقدم به مهمانان آغاز کردند. سپس به ارائه گزارشی از رویداد پرداختنند. ایشان با اشاره به تعداد درخواست ثبت نام حدود ۳۰ نفری که بیش از ظرفیت بودند، گفت : از مجموع حدود ۱۲۰ نفر که درخواست ثبت نام در رویداد موپک را داشتند، ۹۰ نفر ثبت نام خود را قطعی و نهایی کردند و در نهایت ۸۵ نفر در قالب ۱۱ تیم به رقایت پرداختند. دبیر اجرایی رویداد موپک گفت: ۵۰ ایده در حوزه مدیریت شهری و تلفن همراه توسط شرکت ­کنندگان در رویداد مطرح شد که با رای­ گیری از میان شرکت ­کنندگان، تعداد ۱۱ ایده انتخاب شدند.

آقای سید حسین حسینی، ضمن تشکر از منتورها از جهت اینکه از روی احساس مسئولیت اجتماعی خود در این رویداد حضور داشتند، گفت : ۲۰ نفر به عنوان تیم اجرایی، ۵ داور و ۳۰ منتور در اجرای این رویداد سهیم بودند. مدیر عامل موسسه سیستم­های مدیریتی الگو محور سمام با بیان اینکه رویداد موپک (تلفن همراه، برنامه ریزی و توسعه زندگی شهری) ماحصل یک نگاه سیستمیبه بحث ایده پردازی شهری است، اظهار داشت:دلیل تاکید بنده بر نگاه سیستمی این است که اجرای رویداد موپک با مطالعه و نگاه و تدبیر قبلی نسبت به رویداد تنظیم و برنامه ریزی شد.

دبیر اجرایی این رویداد استارت آپی ضمن تشکر از مجتمع تجاری کورش مال، گفت: دلیل اول برگزاری این رویداد در مجموعه کورش مال این بود که علاوه بر درگیر کردن مردم در جریان رویداد،فرهنگ کارآفرینی و ایده پردازی را در بین مردم بیاوریم و فقط این نوع رویدادها محدود به فضای دانشگاهی نباشد. دلیل دوم حضور تیم های استارت آپی موفق در نمایشگاه رویداد و معرفی و  بازاریابی ایده اجرایی آنها بود و دلیل سوم ایجاد تعامل و انتقال تجربه بین تیم های شرکت کننده در رویداد و نمایشگاه بود.

دکتر حسینی در پایان اظهار داشت : از مجموعه شهرداری منطقه پنج شهرداری تهران  و به ویژه جناب دکتر علوی بابت حمایت فکری و معنوی ایشان در رویداد تشکر می کنیم. هم چنین از منتورهای شهری، برای کمک به تیم ها برای پیدا کردن مشکلات و شناسایی محورها و چالش های شهری به منظور نزدیک­تر شدن ایده­های تیم­ها به واقعیت تشکر می­کنیم.

همچنین در این مراسم،جناب آقای علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران،آقای دکتر محمودی مشاور سازمان فناوری و اطلاعات ایران،دکتر سید مازیار علوی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ۵ شهرداری تهران،دکتر بیجندی رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی،مهندس میرعالی مدیریت مجتمع کورش مال،آقای ذوالفقاری نماینده دانشگاه علم و فرهنگ، مهندس عبدالقدیر مدیر رسانه گویا آی تی، مهندس روح پرور از مدیران شتاب دهنده دیموند، آقای آریا کافی مدیر رسانه کلیک،آقای کاوه یزدی فرد مدیر عملیاتی آواتک،آقای آرش برهمند سردبیر ماهنامه پیوست،آقای حمید بهنگار موسس گروه شرکتهای پروتاپ، پرتو تاپ رايان و آقای سینا مهری سرپرست توسعه موبایل گروه صنعتی گلرنگ به عنوان مهمان حضور داشتند.

در انتهای مراسم با تصمیم تیم داوری، تیم­های اول تا سوم به شرح زیر انتخاب شدند :

تیم اول، «ایزی پارک» با ایده یافتن و رزرو مکان مناسب پارک خودرو توسط نرم افزار موبایل انتخاب شد و جایزه ۱۵ میلیون تومانی تیم اول را دریافت کرد. در هنگام اعطای جوایز مجتمع کورش مال حمایت خود را از این ایده اعلام کرد.

تیم دوم، «میرسونمت» با ایده مسیریابی و  پیداکردن خودرو برای همراهی تا مقصد انتخاب شد و جایزه ۱۰ میلیون تومانی تیم دوم را دریافت کرد.

تیم سوم، «لایم» با ایده پاکت­های جنس پودر سنگ برای حمایت از محیط زیست انتخاب شد و جایزه ۵ میلیون تومانی تیم سوم را دریافت کرد. هلدینگ گلرنگ نیز در زمان اعطای جایزه تیم لایم، حمایت خود را از این تیم اعلام کرد.

همچنین تیم «سازیانه» با ایده ایجاد ارتباط بین پیمانکارها و صاحبان ملک های مسکونی به عنوان تیم منتخب داوری نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

تمامی حقوق این درگاه متعلق به رویداد موپک می باشد.
[وب دیزاین: امیرحسین صبحی]